KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14075455
nr 1407 5455
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:38:17
300 kr
500 kr
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin